Дієтолог пояснив, чому безглуздо підраховувати калорії

Дата створення: 05 січня, 18:12
Дата оновлення: 05 січня, 18:23
Диетолог объяснил, почему бессмысленно подсчитывать калории фото

Експерт у галузі харчування, професор Тім Спектор, радить зосередитися на якості продуктів

— Підрахунок калорій — це повна нісенітниця. Немає довгострокових досліджень, які доводять, що підрахунок калорій є ефективним способом схуднення. Зменшення калорійності страв допомагає схуднути спочатку. Але потім організм, відчувши нестачу енергії, перетворюється на режим відключення, і метаболізм уповільнюється. В результаті 95% людей, які дотримувалися цього методу схуднення, повертаються до звичного харчування, — пояснив Тім Спектор.

За словами професора, на пакуваннях продуктів також неточно вказується кількість калорій, які в них містяться, що робить їх підрахунок неможливим. До того ж, зосереджуючись на калоріях, людина вже не думає про якість їжі.

Дієтолог радить замість того, щоб підраховувати калорії, дотримуватися рослинної дієти та менше споживати ультраоброблених продуктів, які містять багато солі, цукру, жиру та інших харчових добавок.

— Щотижня з'їдайте 30 рослин: овочі, фрукти, насіння, горіхи, злакові, спеції. Це допоможе покращити здоров'я кишківника та нормалізувати свою вагу, — наголосив професор Тім Спектор, цитує Mail Online.

Читайте також: Дієтолог назвав 4 помилки людей, котрі худнуть