Цей трав'яний чай допоможе при хворобі Альцгеймера: вчені

Дата створення: 06 січня, 15:51
Дата оновлення: 06 січня, 15:58
Этот травяной чай поможет при болезни Альцгеймера: ученые фото

Чай із гібіскусу, або каркаде, зміцнює імунітет, нормалізує кров'яний тиск і допомагає схуднути. Вчені Пхоханського університету науки й технології (Південна Корея) вважають, що він також покращує когнітивні функції навіть за деменції, що прогресує

Експерти виявили, що активна речовина гібіскусу, госсіпетін, активує імунні клітини мозку, мікроглії. Ці клітини можуть поглинати в мозку білки бета-амілоїди, що покращує когнітивні функції у людей із хворобою Альцгеймера.

Однак через вміст агрегаторів Aβ та Tau, білок починає відкладатися у тканинах мозку. Мікроглії, які засвоюють ці утворення, захищають мозок. Але через безперервну дію Aβ в кінцевому підсумку виснажуються. Це спричиняє пошкодження нервових клітин та, відповідно, зниження когнітивних функцій.

У пошуках нового методу лікування хвороби Альцгеймера вчені зосередилися на вивченні госсіпетіну. Вони провели досліди на лабораторних мишах із цим видом деменції. Протягом трьох місяців гризунам внутрішньошлунково вводили госсіпетін. До закінчення експерименту порушену пам'ять у мишей було відновлено майже до нормального рівня. Також експерти зазначили, що введення госсіпетіну призвело до зниження рівня різних типів агрегатів Aβ, які зазвичай зустрічаються у тканинах мозку таких хворих.

— Госсіпетін із чаю гібіскусу може бути використаний при розробці препарату проти хвороби Альцгеймера. А видалення з його допомогою агрегатів Aβ, які відкладаються у мозку, допоможе при профілактиці та лікуванні цього мозкового розладу, — зазначив провідний автор дослідження, професор Кен-Тай Кім, пише SciTechDaily.

Читайте також: Хвороба Альцгеймера є проявом деменції