Вчені сказали, як після 50 років знизити ризик розвитку інсульту на 56%

Дата створення: 09 січня, 09:45
Дата оновлення: 09 січня, 09:47
Ученые сказали, как после 50 лет снизить риск развития инсульта на 56% фото

Хороша фізична форма у середньому віці допомагає уникнути гострого порушення кровообігу головного мозку

Дослідницька група університетської лікарні Осло (Норвегія), починаючи з 1970 років, спостерігала за 2000 чоловіками віком від 40 до 60 років.

У перші сім років експерименту фізична підготовка учасників контролювалася за допомогою вправ на велосипедних тренажерах. За цей час лише 35% респондентів виконували велику кількість вправ. Інші 65% залишалися менш підготовленими.

Протягом наступних 23 років дослідження кожна восьма людина перенесла інсульт. При цьому ті, хто за попередні сім років збільшив свої фізичні навантаження, були схильні до ризику появи інсульту на 56% менше, ніж менш активні учасники. Однак експерти не виявили різниці між тими, хто займався спортом все життя, та тими, хто раптово почав тренуватися.

— На початку експерименту, коли його учасникам було від 40 до 60 років, багато хто їздив на роботу на велосипеді. А після виходу на пенсію почали рухатись менше. Але якщо ви були у хорошій фізичній формі у середньому віці, то не можете припинити тренування. Необхідно дотримуватись їх і надалі, інакше це може значно погіршити стан здоров'я, — зазначив керівник експерименту доктор Престгаард, цитує Mail Online.

Читайте також: Ці нетривалі тренування можуть продовжити життя на 15%