Лікування вугрів: короткий опис рекомендацій NICE

Дата створення: 21 вересня, 12:48
Дата оновлення: 14 квітня, 19:20
Лечение угрей: краткое изложение рекомендаций NICE фото

Як зазначає BMJ, вульгарні вугрі - восьме за поширеністю захворювання в світі. Хоча вугрі найчастіше вражають підлітків, вони нерідко бувають і у дорослих та можуть виникати у дітей. Клінічні особливості варіюються в залежності від ступеня тяжкості і пов'язаного з нею психологічного впливу. Вугрі можуть зберігатися і приводити до пігментних змін і утворення рубців.

Національний інститут охорони здоров'я і якості догляду (NICE) розробив рекомендації по лікуванню вульгарних вугрів з метою поліпшення лікування вульгарних вугрів та зменшення наслідків при системному лікуванні у фахівців. У короткому викладі та інструкції вираз «вугрі» відноситься до терміну вульгарні вугрі, якщо не вказано інше.

Згідно рекомендацій NICE, при вульгарних вуграх легкого та середнього ступеня тяжкості - варіанти лікування першої лінії включають місцеве лікування: фіксовану комбінацію (а) адапалену з пероксидом бензоїлу (б), а також - третіноіну з кліндаміцином або (в) пероксиду бензоїлу з кліндаміцином.

Для лікування акне середнього та тяжкого ступеня тяжкості варіанти лікування першої лінії включають: пункти (а) і (б) з перерахованих вище, а також:

  • фіксовану комбінацію місцево адапалену з пероксидом бензоїлу плюс пероральний лімециклін або пероральний доксициклін;
  • місцево азелаїнова кислота плюс пероральний лімфоциклін або пероральний доксициклін.

Уточнюється, що місцеві або пероральні антибіотики не слід використовувати в якості монотерапії або в комбінації один з одним.

Огляд реакції на лікування через 12 тижнів: варіанти, які включають антибіотик (місцевий або пероральний), слід продовжувати більше 6 місяців тільки у виняткових випадках.

Якщо прищі середнього та тяжкого ступеня протягом 12-тижневого курсу лікування не показали результативності лікування, рекомендується розглянути можливість направлення пацієнта до групи дерматологів-консультантів, що включає призначення антибіотика перорально.

Довідка «МП»

Акне вульгарні (acne vulgaris, юнацькі вугрі) - хронічне захворювання сальних залоз і волосяних фолікулів, яке розвивається на тлі вікової гіперфункції сальних залоз під впливом гонадотропних гормонів, зустрічається у 85% людей у віці від 12 до 25 років і у 11% осіб старше 25 років. У виникненні акне грають роль чотири взаємопов'язані фактори: фолікулярний гіперкератоз; гіперфункція сальних залоз; мікробна колонізація Propionbakterium acnes, Staphylococcus epidermis, Malassezia furfur; запалення та імунна відповідь. На характер і обсяг секреції сальних залоз впливають статеві гормони - андрогени.

«МП» раніше також писала, що Національний інститут охорони здоров'я та передового досвіду (NICE) рекомендував Novartis інгібітор інтерлейкіну-17A (IL-17A) Cosentyx (секукінумаб) для лікування дітей та молодих людей з псоріазом середнього та тяжкого ступеня.