Лікарка пояснила, чому втягувати живіт небезпечно для здоров'я

Дата створення: 10 січня, 14:06
Дата оновлення: 10 січня, 14:17
Врач объяснила, почему втягивать живот опасно для здоровья фото

Багато хто вважає, що такий спосіб допомагає приховати зайву вагу або швидко схуднути. Однак це не так

Від нетримання сечі до запалення

— І чоловіки, і жінки часто втягують живіт, щоб виглядати стрункіше. Однак таке положення тіла є неприродним для правильного функціонування м'язів живота. Час від часу вони мають бути не лише напружені, а й розслаблені, — пояснює популярний лікар-фізіотерапевт Гося Влодарчик.

За словами лікаря, поперечний м'яз живота, який відповідає за стрункий зовнішній вигляд, повинен мимоволі вступати в роботу з м'язами тазового дна та діафрагми.

— Якщо поперечний м'яз постійно напружений, порушується взаємозв'язок з іншими м'язами, — каже фізіотерапевт, цитує портал Radio ZET. 

Часта ходьба на вдиху загрожує виникненням багатьох побічних ефектів. Так, сильно втягнутий живіт послаблює м'язи тазового дна, що може викликати нетримання сечі. А носіння тісного одягу може спричинити серйозні проблеми з травленням. Крім того, таке положення тіла організм може сприймати як негативний подразник, що підвищує ризик запальних процесів.

Чим небезпечний синдром пісочного годинника

Крім цього, втягування м'язів живота призводить до так званого синдрому пісочного годинника, коли верхня частина преса стає сильнішою, ніж нижня. Це викликає біль у спині та порушення дихання, адже таке становище тіла перешкоджає черевному диханню діафрагмою. З цієї причини експерт радить відмовитись від такої небезпечної звички.

І нагадує, що підтягування м'язів живота — це не те саме, що їх втягування. Підтягувати м'язи слід на видиху, у конкретних ситуаціях.

Підтягувати м'язи живота можна:

  • при носінні важких речей чи дитини;
  • під час вправ із вагою.

Читайте також: Експерт пояснив, чому фізичні вправи не допомагають схуднути