Вчені сказали, у якому віці приймання ліків проти діабету підвищує ризик розвитку розсіяного склерозу

Дата створення: 13 січня, 09:43
Дата оновлення: 13 січня, 09:44
Ученые сказали, в каком возрасте прием лекарства от диабета повышает риск развития рассеянного склероза фото

Дослідники Центру інновацій у галузі науки про мозок Університету Аризони (США) вважають, що такий побічний ефект частіше проявляється у хворих старше 45 років, особливо у жінок

Розсіяний склероз (РС) є непередбачуваним аутоімунним неврологічним розладом, який впливає на центральну нервову систему та призводить до тяжкої фізичної та когнітивної інвалідності. За оцінками, понад 2,8 млн людей у світі схильні до цього захворювання.

Люди з діабетом ІІ типу через метаболічні порушення особливо схильні до розвитку розсіяного склерозу. Експерти вважають, що цьому чимало сприяє прийманя антигіперглікемічних препаратів.

Раніше вчені вже довели, що нейропротекторний ефект таких ліків може стати причиною появи хвороби Альцгеймера та інших пов'язаних з нею проявів деменції. Американські фахівці вирішили вивчити, як статеві та вікові відмінності впливають на розвиток РС у таких хворих.

Для цього вони проаналізували медичні карти понад 5 млн пацієнтів з діабетом ІІ типу, які мали РС. Дослідники сегментували дані за віком (до або після 45 років) та статтю.

Виявилося, що у чоловіків віком від 45 років відзначалося невелике збільшення ризику РС, а у жінки віком від 45 років — значне. При цьому у пацієнтів віком до 45 років спостерігався захисний вплив від розвитку РС антигіперглікемічними препаратами.

Читайте також: Розсіяний склероз лікуватимуть стовбуровими клітинами