Часте застосування парацетамолу може вплинути на психіку та викликати смертельне захворювання: дослідження

Дата створення: 16 січня, 09:11
Дата оновлення: 16 січня, 09:37
Частое применение парацетамола может повлиять на психику и вызвать смертельное заболевание: исследование фото

На думку вчених, навіть невеликої дози цього препарату достатньо, щоб змінити поведінку

Нещодавне дослідження фахівців показало, що лише 1000 мг парацетамолу можуть вплинути на ухвалення рішення. Виявляється, що чим більше ми приймаємо парацетамолу, то більш схильні до ризикових вчинків. Експерти наголошують, що ці ліки часто п'ють люди, які займаються екстремальними видами спорту, а також автолюбителі, які не використовують ремінь безпеки або перевищують швидкість водіння.

Парацетамол може також знизити емпатію, або здатність співчувати іншим, та погіршити когнітивні функції. Вчені рекомендують приймати його якнайрідше і, по можливості, обходитися без нього.

Крім того, що часте застосування парацетамолу впливає на психіку, зловживанням їм може призвести до пошкодження органів. Це зумовлено тим, що при метаболізмі парацетамол утворює токсин N-ацетил-бензохіноїмін (NAPQI). Його надлишок через кілька днів після передозування може викликати смерть від гострої печінкової недостатності.

Поширені симптоми передозування парацетамолу:

  • сильний біль у животі;
  • підвищене потовиділення;
  • блідість;
  • слабкість.

Експерти нагадують, що рекомендована разова доза парацетамолу для дорослих становить від 500 до 1000 мг. Приймати його слід три-чотири рази на день. І за перших симптомів передозування обов'язково звернутися до лікаря.

Дослідження опубліковано в журналі Social Cognitive and Affective Neuroscience («Соціальна когнітивна та афективна нейробіологія»).

Читайте також: Парацетамол може викликати у гіпертоніків серцевий напад або інсульт: дослідження