Вакцину Moderna вводитимуть прямо в серце кардіологічним хворим

Дата створення: 16 січня, 10:42
Дата оновлення: 16 січня, 10:55
Вакцину Moderna будут вводить прямо в сердце кардиологическим больным фото

На думку виробників, це допоможе стимулювати гормон релаксин, який покращує кровообіг

Серцеві напади виникають унаслідок недостатнього кровопостачання серцевого м'яза. Якщо цей м'яз був пошкоджений, може виникнути серцева недостатність. Збільшити кровообіг до серця та покращити стан таких хворих може допомогти нова вакцина, яка була створена фахівцями біотехнологічної компанії Moderna (США).

Moderna займається розробкою ліків на основі матричної рибонуклеїнової кислоти (РНК), що міститься у всіх клітинах. Нову вакцину для кардіологічних хворих, так звану mRNA-0184, створено за принципом вакцини проти COVID-19. Вона може бути введена через кілька днів і навіть місяців після серцевого нападу.

Нова мРНК-вакцина несе інструкції клітинам і спрямовує їх на вироблення гормону релаксину. Це покращує кровотік та допомагає відновити пошкоджені серцеві м'язи. Введення вакцини прямо в серці дозволить збільшити період вироблення релаксину і домогтися тривалої ремісії у таких хворих у порівнянні з методами лікування, що раніше використовувалися.

— У нас у клініці ми вводимо мРНК-вакцини прямо у серце хворих після серцевого нападу. Це допомагає виростити нові кровоносні судини, щоб допомогти реваскуляризувати серце, — сказав генеральний директор Moderna Стефан Бансель в інтерв'ю Sky News Australia.

Пацієнтам зі стабільною серцевою недостатністю в рамках першої фази клінічних випробувань було зроблено ін'єкцію mRNA-0184. Це дозволить визначити безпеку вакцини, її дозування та частоту, а також нестерпність її хворими.

Читайте також: Серцеві препарати уповільнюють захворювання нирок