Цей вітамін запобігає розвитку меланоми на 55%: дерматологи

Дата створення: 17 січня, 10:48
Дата оновлення: 17 січня, 10:50
Этот витамин предотвращает развитие меланомы на 55%: дерматологи фото

Проте, попереджають фінські вчені, його приймання не впливає на старіння шкіри чи появу пігментних плям

Вчені Університету Східної Фінляндії та університетської лікарні Куопіо провели дослідження за участю 498 пацієнтів віком від 21 до 79 років. У всіх у них спостерігався високий ризик розвитку меланоми, базальноклітинної карциноми шкіри або плоскоклітинних раків шкіри.

Дерматологи обстежили шкіру пацієнтів і дізналися, як часто вони приймають вітамін D. Після цього половині респондентів перевірили рівень його вмісту в крові. Як відомо, у результаті метаболіту вітаміну D утворюється активна речовина, кальцитріол. Він стимулює транспортування кальцію у кишківнику, що зменшує розвиток остеопорозу. Кальцитріол може зупинити розвиток меланоми, блокуючи кровотік до пухлини.

Як виявилося, люди, які регулярно приймали вітамін D, були схильні до розвитку меланоми на 55% менше, тоді як ті, хто рідше приймали його, лише на 18%.

При цьому вчені не виявили зв'язку між використанням вітаміну D та старінням шкіри, появою пігментних плям та актинічного кератозу. Також він не зменшує ризик розвитку базальноклітинного або плоскоклітинного раків шкіри.

Результати дослідження опубліковані в журналі Melanoma Research («Дослідження меланоми»).

Читайте також: Меланома