Мікробіота кишківника може вплинути на розвиток розсіяного склерозу

Знання цього дозволить розробити нові методи лікування
Розсіяний склероз (РС) є аутоімунним захворюванням, яке зазвичай проявляється у віці від 20 до 40 років. Клітини імунної системи з невідомих причин потрапляють у головний та спинний мозок та починають атакувати мієлінові оболонки нервів, що порушує передачу сигналів.
Симптоми розсіяного склерозу:
- раптове погіршення зору;
- сенсорні порушення;
- провали у пам'яті;
- хронічна втома:
- прискорене сечовипускання;
- зниження лібідо.
Експерти Копенгагенського університету (Данія) проаналізували мікробіом 148 пацієнтів із розсіяним склерозом та 148 здорових людей. Усіх були взяти аналізи крові та зібрані зразки кала для секвенування ДНК. Через два роки аналізи було взято вдруге.
Вчені виявили, що мікробіота кишківника хворих на розсіяний склероз містила 61 вид бактерій, а здорових — лише 31 вид. В активній фазі захворювання в крові хворих було більше прозапальних цитокінів, а в мікрофлорі кишківника — бактерій.
У нелікованих пацієнтів присутність цих бактерій була пов'язана з множинними рецидивами розсіяного склерозу протягом двох років. У пацієнтів на стадії ремісії захворювання дослідники спостерігали збільшення двох видів бактерій — Faecalibacterium prausnitzii та Gordonibacter urolithinfaciens. Мікробіом хворих на розсіяний склероз також містив більшу кількість вірусних видів та бактеріофагів загону Caudovirales.
Якщо подальші дослідження підтвердять висновки вчених, це дозволить розробити терапію з урахуванням пробіотиків наступного покоління.
Дослідження опубліковано в журналі Genome Medicine («Геномна медицина»).
Читайте також: Учені сказали, у якому віці приймання ліків від діабету підвищує ризик розвитку розсіяного склерозу