Ранній вихід на пенсію протягом дев'яти років збільшує ризик розвитку деменції на 28%: вчені

Дата створення: 18 січня, 09:19
Дата оновлення: 18 січня, 10:03
Ранний выход на пенсию в течение девяти лет увеличивает риск развития деменции на 28%: ученые фото

Літнім людям не вистачає спілкування, а самотність викликає депресію. Все це може спричинити погіршення когнітивних функцій

Дослідники з Бінгемтонського університету (США) проаналізували взаємозв'язок між виходом на пенсію та ризиком розвитку деменції. Для цього вони вивчили медичні дані фермерів віком від 60 років, які взяли участь у проекті «Китайське обстеження здоров'я та виходу на пенсію» (CHARLS).

Виявилося, що у тих, хто рано вийшов на пенсію, спостерігалося значне зниження когнітивних функцій у порівнянні з тими, хто продовжував працювати. Найбільше таки респонденти мали проблеми з запам'ятовуванням слів. Цей симптом, на думку неврологів, є значним фактором ризику розвитку деменції.

— Зниження залучення до соціального життя призводить до порушення когнітивних функцій. І навіть якщо вони незначні, це все одно може негативно позначитися на якості життя людей похилого віку, — прокоментував один із дослідників, професор Пламен Ніколов.

Аналогічного висновку дійшли вчені Університету Джона Хопкінса (США). Вони вивчили медичні дані 5022 учасників Національного дослідження тенденцій у галузі охорони здоров'я та старіння. З них 1172 особи вели відокремлений спосіб життя. Після коригування демографічних та медичних факторів фахівці дійшли висновку, що соціальна ізоляція протягом дев'яти років підвищувала ризик розвитку деменції на 28%.

— Ці дані показують, що соціальні відносини необхідні підтримки розумової працездатності, — підсумував співавтор Томас К.М. Каджо, передає Radio ZET.

Читайте також: Деменція