Чи може низьковуглеводна дієта викликати ремісію діабету ІІ типу: дослідження

Дата створення: 19 січня, 13:21
Дата оновлення: 19 січня, 13:42
Может ли низкоуглеводная диета вызвать ремиссию диабета ІІ типа: исследование фото

Дослідження, опубліковане в журналі MJ «Nutrition, Prevention & Health», показало, що дієта з низьким вмістом вуглеводів допомагає досягти глікемічного контролю у людей з цим метаболічним захворюванням

У дослідженні взяли участь 186 пацієнтів із діабетом ІІ типу. Всі вони майже два роки, 33 місяці, дотримувалися низьковуглеводної дієти. Також відвідували лекції з правильного харчування та приготування низькокалорійних страв.

За час дослідження його учасники в середньому схудли на 10 кг. Крім того, у 97% пацієнтів спостерігалося значне зниження рівня глікованого гемоглобіну HbA1. А до кінця експерименту у них зменшився ризик серцево-судинних захворювань. Так, дослідники відзначали у респондентів зниження артеріального тиску, рівня тригліцеридів та ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), або так званого «поганого» холестерину. У 94 хворих (51%) протягом трьох місяців спостерігалося нормалізація рівня глікованого гемоглобіну HbA1, або ремісія диабету, тобто вони змогли припинити приймання ліків.

Автори зазначають, що досягти таких результатів із 473 пацієнтів змогли лише 186 осіб, які дотримувалися низьковуглеводної дієти. Вона передбачає обмеження споживання вуглеводів, таких як хліб, рис та картопля, та  збільшенні в раціоні м'яса, риби, овочів та фруктів. Крім покращення функції бета-клітин підшлункової залози та зменшення накопичення жиру, цей тип дієти також допомагає схуднути та підвищити енергійність.

Читайте також: Ця харчова звичка покращить метаболізм на 15% і допоможе схуднути