Заняття фізкультурою допомагають підвищити IQ: вчені

Дата створення: 24 січня, 09:43
Дата оновлення: 24 січня, 09:53
Занятия физкультурой помогают повысить IQ: ученые фото

Дослідження шведських фахівців показали, що фізично здорові діти та молоді люди мають вищий IQ, кращу успішність і з більшою ймовірністю здобудуть вищу освіту

Інтелектуальний коефіцієнт (IQ) є уродженою рисою. Але його можна збільшити за допомогою логічних та інших вправ, які розвивають мозок. Шведські експерти на підставі проведених досліджень визначили, що вищий IQ пов'язаний з більшим обсягом легень та здоровим серцем. Це означає, що ви можете підвищити IQ, якщо покращити свою фізичну форму.

— Якщо у вас хороший обсяг легень і здорове серце, то мозок отримує багато кисню. Це може бути однією з причин, чому ми бачимо чіткий зв'язок із фізичною формою, але не з м'язовою силою, — пояснює один із авторів дослідження, професор Майкл Нільссон.

Фахівці Сальгренської академії та Сальгренської університетської лікарні проаналізували медичні дані 1,2 млн військовослужбовців, які народилися в період з 1950 по 1976 рік. Вони виявили зв'язок між фізичною підготовкою та вищими балами в тестах на інтелект. Особливо це стосувалося логічного мислення та словесного розуміння.

— Ми також зауважили, що молоді люди віком від 15 до 18 років, які приділяють увагу своїй фізичній формі, відрізняються найкращими когнітивними здібностями у порівнянні з тими, хто веде малорухливий спосіб життя. Це свідчить, що фізичне виховання має бути важливим шкільним предметом. Воно потрібне для гарної успішності, особливо з математики та інших теоретичних предметів, — додає доктор Марія Аберг, цитує портал Medonet.

На думку експертів, дві години додаткової фізичної активності на тиждень можуть покращити успішність дітей у школі.

Читайте також: Діти хворих на діабет гірше вчаться: дослідження