Цей модний манікюр може пошкодити ДНК і викликати рак шкіри: дослідження

Дата створення: Сьогодні, 14:26
Дата оновлення: Сьогодні, 14:41
Этот модный маникюр может повредить ДНК и даже вызвать рак кожи: исследование фото

Процедура нанесення гель-манікюру полягає у покритті нігтьової пластини спеціальним лаком, який потім сушать під ультрафіолетовою світлодіодною лампою. В результаті нігті виглядають красиво, а манікюр можна носити два-три тижні. Однак у американських учених така процедура викликає побоювання

Традиційні солярії використовують спектр ультрафіолетового випромінювання 280–400 нм, яке є канцерогенним і може спричинити рак шкіри. Пристрої для гель-манікюру, які застосовують у салонах, більш щадні: їм характерно певний УФ-спектр (340–395 нм). Однак деякі промені можуть проникати в шкіру. Такого висновку дійшли вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго та Університету Піттсбурга (США).

Фахівці вивчили вплив ультрафіолетового випромінювання на клітини людини на молекулярному рівні. Вони впливали цими променями на клітини мишей і людини — кератиноцити дорослої шкіри, фібробласти крайньої плоті людини та ембріональні фібробласти миші.

Виявилося, що 20 хвилин впливу такого світла призвели до загибелі 20–30% клітин, а також пошкодження мітохондрій і ДНК. Щоденні 20-хвилинні сеанси протягом трьох днів спричинили загибель 70% клітин.

Пошкодження, яке відбулося в інших клітинах, не завжди відновлювалося, що призводило до пошкоджень ДНК, аналогічних тим, що спостерігаються при раку шкіри. Проте, за словами дослідників, багато залежить від того, як часто повторюється процедура. Поки не було підтверджено зв'язка між сушарками для нігтів та раком шкіри.

— Але вже були повідомлення про рідкісні онкологічні захворювання пальців у майстрів манікюру, яким доводиться щодня проводити таку процедуру, — зазначив професор біоінженерії, клітинної та молекулярної медицини Людмил Александров, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Експерти припускають, що випромінювання, що випускається УФ-сушарками для нігтів, може спричинити рак рук, а солярії можуть збільшити ризик раннього початку раку шкіри.

Читайте також: Косметологи назвали нову ефективну процедуру омолодження