CCSA: нові дози безпечного вживання алкоголю зменшено у сім разів

Дата створення: 25 січня, 10:53
Дата оновлення: 25 січня, 11:05
CCSA: новые дозы безопасного употребления алкоголя уменьшены в семь раз фото

Згідно з раніше розробленими рекомендаціями у 2011 році, доза для чоловіків мала становити не більше 15 одиниць алкоголю на тиждень, а для жінок — 10 одиниць алкоголю

За даними Канадського центру із вживання психоактивних речовин та наркоманії (CCSA), стандартна одиниця алкоголю становить 341 мл п'ятивідсоткового пива, 142 мл 12%-процентного вина або келих 40-процентного спирту. Однак через поступовий розвиток серцево-судинних та онкологічних захворювань, спричинених споживанням спиртного, ці дози були переглянуті.

У CCSA були розроблені нові принципи, згідно з якими допустима кількість алкоголю була скорочена у сім разів. Автори рекомендують обмежитися лише двома напоями на тиждень, а бажано перестати пити спиртне.

На думку вчених, вживання алкоголю, що здається помірним, небезпечне для здоров'я. Так, згідно зі статистикою, від трьох до шести напоїв на тиждень становлять помірний ризик як для жінок, так і для чоловіків. А сім або більше напоїв, випитих на тиждень, підвищують ризик розвитку серцевої недостатності, інсульту та багатьох видів онкологічних захворювань, таких як рак товстої кишки, молочної залози, сечового міхура та нирок, а також раку шиї та голови.

— Ми сподіваємося, що люди обмежать вживання алкоголю і не питиму його щодня. Адже спиртне є канцерогеном, — каже професор психології  Університету Торонто Тарін Грідер, цитує портал Poradnik Zdrowie.

На її думку, багато хто вірить, що алкоголь містить інгредієнти, які цілюще впливають на здоров'я. Однак це не відповідає дійсності: келих червоного вина може принести користь, але не келих міцного алкоголю.

Читайте також: Алкоголь прискорює біологічне старіння