Як вакцина Pfizer впливає на ризик розвитку ішемічного інсульту у людей старших за 65 років

Дата створення: 25 січня, 11:28
Дата оновлення: 25 січня, 11:34
Как вакцина Pfizer влияет на риск развития ишемического инсульта у людей старше 65 лет фото

Раніше Центри США з контролю та профілактики захворювань (CDC) та Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів (FDA) повідомляли про такий побічний ефект вакцини, спрямованої проти двох варіантів Omicron, BA.4 та BA.5

Двовалентна вакцина Pfizer-BioNTech (мРНК) проти COVID-19 була спільно розроблена фармацевтичною компанією BioNTech (Німеччина) та Pfizer (США). Однак незабаром виявилося, що у перші три тижні після вакцинації підвищувався ризик розвитку ішемічного інсульту у людей старших за 65 років.

В офіційній заяві CDC вказувалося, що «вкрай малоймовірно, що такий побічний ефект є фактичним клінічним ризиком». Однак тільки зараз вчені могли внести ясність.

Глава медичного центру Ziv у Цфаті, професор Салман Зарк, який очолює цільову групу боротьби з коронавірусом в Ізраїлі, повідомив, що в його країні не було виявлено такого зв'язку «навіть після повторної перевірки всіх даних». В Ізраїлі 389 648 осіб отримали двовалентну вакцину Pfizer, але ні в кого з них не було такого побічного ефекту.

Це дозволило представникам Pfizer та BioNTech заявити, що «немає жодних доказів того, що ішемічний інсульт пов'язаний із вакциною Pfizer/BioNTech проти COVID-19».

Читайте також: У 30% пацієнтів після COVID-19 виникають ускладнення: дослідження