Терапевт розповів, які ліки не можна комбінувати при застуді

Дата створення: 26 січня, 10:05
Дата оновлення: 26 січня, 10:07
Терапевт рассказал, какие лекарства нельзя комбинировать при простуде фото

Одночасне приймання різних препаратів під час лікування інфекції є поширеною помилкою

— Перше правило, яке слід запам'ятати при застуді, — не змішувати ліки разом, бо тоді ми збільшуємо ризик сили взаємодії. Наприклад, не поєднуйте парацетамол з ацетилсаліциловою кислотою, яка міститься в аспірині. Якщо страждаєте від нежиті, не приймайте псевдоефедрин у пероральній формі з назальним спреєм із ксилометазоліном. Обидва ці засоби зменшують симптоми нежиті, але можуть пошкодити слизову оболонку носа, — розповідає лікар Luxmed Group Ян Кшиштоф Лебедовський.

Він також не радить самостійно комбінувати препарати, адже результат може виявитися дуже небажаним. Краще уважно прочитати листок-вкладиш, який є у кожному пакуванні.

— Якщо ви приймаєте ліки, які призначив лікар, то за перших небажаних симптомів повинні розповісти йому, — продовжує лікар, цитує портал Medonet.

І нагадує, що препарати треба запиватись тільки чистою водою. Інші напої можуть вплинути на їхню ефективність. Так, якщо псевдоефедрин запити кавою, це призведе не тільки до різкого збільшення артеріального тиску, але й викличе патологічне збудження, що небажано для ослабленого хворобою організму.

Читайте також: Фармацевт пояснив, які таблетки ефективні від застуди та грипу, а на які не варто витрачати гроші