Одночасне зараження COVID-19 та іншими респіраторними вірусами викликає у дітей віком до 5 років появу тяжких симптомів

Дата створення: 26 січня, 14:03
Дата оновлення: 26 січня, 14:32
Одновременное заражение COVID-19 и другими респираторными вирусами вызывает у детей до 5 лет появление тяжелых симптомов фото

Згідно з дослідженням Центрів з контролю та профілактики захворювань Сполучених Штатів (CDC), маленьким пацієнтам необхідне лікування у відділенні інтенсивної терапії та киснева підтримка

Американські лікарі зіткнулися з епідемією багатьох респіраторних інфекцій серед дітей. Так, серед 4372 дітей, госпіталізованих з коронавірусною інфекцією, у 21% також був виявлений інший респіраторний вірус.

Дослідження показало, що супутні інфекції респіраторних вірусів були рідкісні в перший рік пандемії. Синцітіальний вірус (РСВ) та риновірусні або ентеровірусні коінфекції збільшувалися в період переважання варіанта «Дельта», а одночасна присутність грипу була нечастою протягом перших двох років пандемії. При цьому у дітей до 2 років позитивний результат тесту на респіраторно-синцитіальний вірус  за наявності COVID-19 був пов'язаний з тяжким перебігом захворювань.

Дослідження показує, що зараження двома вірусами у дітей до п'яти років підвищує ймовірність госпіталізації до педіатричного відділення інтенсивної терапії.

— Одночасна атака двох вірусів на легені, горло та організм — загалом на імунну систему — може зробити деяких дітей тяжкохворими, — роблять висновок вчені, передає інформаційне агентство ANSA.

Дослідження опубліковано в журналі Pediatrics («Педіатрія»).

Читайте також: Вакцини проти COVID-19 не збільшують ризик серцевих захворювань: дослідження