Лікар пояснив, чи треба за появи болю в зубах звертатися до стоматолога

Дата створення: 26 січня, 14:22
Дата оновлення: 26 січня, 14:38
Врач объяснил, надо ли при появлении боли в зубах обращаться к стоматологу фото

Як правило, зубний біль посилюється вдень або вночі та має тупий, пульсівний характер. Якщо вона забирає енергію, варто подумати про те, що її викликає. Однак якщо зубний біль спонтанно зникає за кілька днів, це також має стати приводом для занепокоєння

Який біль небезпечний

— Багато хто намагається самостійно впоратися з болем у зубі або яснах за допомогою знеболювальних препаратів. Але найчастіше зубний біль викликаний запаленням пульпи. Воно відбувається в результаті глибокого, невилікуваного карієсу, який охоплює зовнішній шар пульпи, —  розповідає хірург-стоматолог Міхал Лобач.

Запалення пульпи, або пульпіт, на початковому етапі оборотне внаслідок лікування кореневих каналів. Але якщо пацієнт звернеться до стоматолога пізніше, то за цей час у пульпі можуть відбутися незворотні зміни.

Біль, який зникає спонтанно, особливо небезпечний. Така симптоматика вказує на те, що стався некроз пульпи, що може призвести до гангрени зуба, тобто руйнування глинистої пульпи та спричинити періапікальне ураження.

Не можна ігнорувати

Поява будь-якого зубного болю потребує негайної консультації стоматолога. У багатьох випадках це може захистити від складного та дорогого лікування кореневих каналів.

Візит до стоматолога також необхідний у разі набряку, сильного болю або кровоточивості ясен. Мимовільне припинення кровотеч зі стійким набряком означає перехід від гострої фази гінгівіту до хронічної, що небезпечно розвитком незворотного пародонтиту.

— Не можна ігнорувати біль, яким би незначним він не здавався. Слід також пам'ятати, що уникнути всіх цих недуг допоможе гігієна рота та регулярні стоматологічні огляди. Завдяки цьому навіть найменша зміна буде виявлена на початковому етапі, — наголошує Міхал Лобач, передає Radio ZET.

Читайте також: Стоматолог пояснив, які поєднання продуктів шкодять зубам