Дієтичні добавки з алое вера можуть бути небезпечними для печінки: дослідження

Дата створення: Сьогодні, 17:45
Дата оновлення: Сьогодні, 18:20
Диетические добавки с алоэ вера могут быть опасны для печени: исследование фото

Користь для здоров'я алое вера була відома протягом століть. Сік алое вера зміцнює імунітет, зменшує біль у горлі, знімає подразнення та регенерує пошкоджені тканини. Однак надмірне його споживання може призвести до печінкової недостатності, попереджають вчені

Згідно з дослідженням, опублікованим у британському таблоїді The Mirror («Дзеркало»), люди, які протягом трьох тижнів регулярно приймали добавки з алое вера, помітили симптоми, схожі на гепатит. Також за надмірного споживання цих харчових добавок можуть виникнути й інші тривожні симптоми: 

  • хронічна втома;
  • сонливість;
  • проблеми з пам'яттю;
  • низька концентрація уваги;
  • розлади травної системи;
  • грипоподібні симптоми.

Препарати, на які слід звернути увагу,— це засоби для травлення або схуднення з додаванням інших трав. Найбільша помилка — приймати їх без консультації з лікарем. Такі препарати не мають належного дослідження, та їх повного складу ніхто не знає.

Дослідники зазначають, що не було жодного смертельного випадку ушкодження печінки, пов'язаного із прийманням алое вера. На сьогодні усі зареєстровані випадки гепатотоксичності алое віра вирішилися після того, як пацієнт перестав приймати добавку з ними.

Сік алое вера також може викликати алергію та зміни шкіри, такі як опіки та виразки у маленьких дітей.

Читайте також: Алое віра: врятує від сонячних опіків та висипу вугрів