Аромат трояндової олії дозволяє знизити рівень стресу на 13%

Дата створення: Сьогодні, 11:58
Дата оновлення: Сьогодні, 12:28
Аромат розового масла позволяет снизить уровень стресса на 13% фото

Вчені Університету медичних наук Семнана (Іран) вважають, що при тривалому використанні ароматерапії ефект може бути вищим

Експерти провели дослідження за участю 118 медсестер віком 36 років, які десять років пропрацювали у лікарні. Всіх поділили на три групи. Учасницям першої групи дали по 0,5 мл тюбика лавандової олії, учасникам другої — трояндової олії, а третій, контрольній, групі — кунжутну олію. Усіх попросили носити аромат по 2 години щодня протягом місяця.

Також усі учасники першого дня дослідження заповнили анкету, вказавши рівень стресу на роботі. Аналогічні анкети вони заповнили в середині та наприкінці дослідження.

На початку дослідження 104–136 набраних балів сигналізували про високий рівень стресу, 69–103 набрані бали вказували на помірний стрес, а набрані менш як 68 балів говорили про низький рівень стресу. За два тижні результати не змінилися.

До кінця експерименту у тих, хто вдихав аромат троянди, рівень стресу впав у середньому на 13% — з 85 до 74 балів. Рівень стресу у медсестер, які вдихали лаванду, знизився на 10% — з 89 до 80 балів. У тих же, хто використовував кунжутну олію, вона впала лише на 2% — з 88 до 86 балів.

Фахівці пояснюють такий ефект тим, що аромаолії впливають на мозок та нервову систему. При вдиханні ефірні олії стимулюють нюховий нерв. Він пов'язаний з лімбічною системою — частиною мозку, яка обробляє емоційні реакції.

Експерти відзначають, що аромотерапія може покращити фізичний і психічний добробут за допомогою вдихання, а також масування олій у шкіру. Ефірні олії також можуть зменшити занепокоєння, напруження, біль та депресію.

Читайте також: Ароматичні трави містять токсичні речовини