Цей препарат проти мігрені треба вводити раз на три місяці

Дата створення: 30 січня, 15:06
Дата оновлення: 30 січня, 15:07
Этот препарат против мигрени надо вводить раз в три месяца фото

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), 25% людей у світі страждають від мігрені. Новий препарат ептинезумаб, схвалений Національною службою охорони здоров'я Англії (NHS), дає надію на порятунок від неї

Мігрень, яка проявляється головним болем, що пульсує, крім нездужання, викликає підвищену чутливість до світла або звуку. Знеболювальні ліки часто виявляються малоефективними. І хворі, які страждають від хронічних мігрені, потребують профілактичного лікування.

Було помічено, що ептинезумаб, який необхідно вводити внутрішньовенно кожні 12 тижнів, знижує як частоту, так і тяжкість мігрені. Він виявився ефективним для хворих, у яких три раніше профілактичні методи лікування виявилися марними.

Експерти зазначають, що препарат не поступається трьом, раніше схваленим лікам проти мігрені, які можна ін'єкційно вводити в домашніх умовах. Це —   еренумаб, фреманезумаб і галканезумаб.

Усі чотири препарати є інгібіторами пептиду, які блокує ген кальцитонін (CGRP). Цей медіатор болю, що виділяється у системі трійчастого нерва, викликає головний біль при нападі мігрені. Чим вищий рівень CGRP, тим сильнішим буде біль.

Єдиним недоліком такого лікування є його висока ціна — 5870 фунтів стерлінгів (265 989 грн) на рік. Проте експерти сподіваються, що «інтегровані системи догляду забезпечать ширший доступ» до цього препарату.

Читайте також: Головний біль