Мільйон за вакцинацію: таку нагороду пообіцяли навчальній установі на Івано-Франківщині, яке першою вакцинує 100% співробітників

Дата створення: 23 вересня, 09:28
Дата оновлення: 10 листопада, 10:44
Миллион за вакцинацию: такую награду пообещали учебному учреждению на Ивано-Франковщине, которое первым вакцинирует 100% сотрудников фото

На сьогоднішній день, в порівнянні з показниками за рівнем вакцинації в цілому по Україні, Івано-Франківська область має досить хороші показники. Згідно з даними Департаменту освіти і науки, 80%-не охоплення щепленнями вже мають 50 шкіл з 58 шкіл в м. Івано-Франківськ. Серед 29 із 44 дитячих садків в обласному центрі, досягли 80%-го рівня вакцинації колективів.

Але, як відомо, в умовах «червоної» карантинної зони, зможуть працювати тільки ті навчальні установи, колективи яких вакциновані від коронавірусу на 100%. Напередодні посилення карантинних обмежень Івано-Франківська область, активно стимулює процес вакцинації в регіоні.

Мер обласного центру Руслан Марцінків пообіцяв виплатити 1 млн грн на розвиток інфраструктури того навчального закладу, який першим в області зможе досягти показника вакцинації 100%.

Не секрет, що процес вакцинації відбувається не так швидко, як цього б хотілося, виходячи багато в чому з впливу психологічного фактору: нерідко люди бояться вакцинуватися, побоюючись можливих побічних ефектів вакцинації, які не є науково обґрунтованими, а також наявністю безліч міфів і домислів на тему вакцинації. Один з них, що вакцинація може перешкодити вагітності. Щоб перебороти цей міф, мер Івано-Франківська пообіцяв виплатити 100 тис. грн жінці, яка першою в області завагітніє після проходження вакцинації. Таку виплату вже отримала одна з майбутніх мам міста, про що було широко поінформоване населення області. Всі ці заходи спрямовані лише на одне - стимулювати процес вакцинації, знизити ризик важких ускладнень хвороби і смерті від Covid-19.

Раніше «МП» писала про те, що в МОЗ поінформували про карантинні норми роботи шкіл. Вони, зокрема, прописані в Постанові головного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна.