Алерголог пояснила, чому в зимову пору року частішають напади бронхіальної астми

Дата створення: 31 січня, 14:34
Дата оновлення: 31 січня, 14:39
Аллерголог объяснила, почему в зимнее время года учащаются приступы бронхиальной астмы фото

На думку експерта, накопичення вірусів, що циркулюють у повітрі, посилює атаки

Не тільки пилок, пил і шерсть тварин погіршують перебіг астми. Сильні симптоми астми можуть виявлятися і в зимову пору року.

— Зима — особливо небезпечний час для хворих на бронхіальну астму. Адже у цій час підвищуються чинники ризику. Серед них — перепади температури, вірусні інфекції, забруднення повітря,  — розповіла керівник Центру клінічної та екологічної алергології Університетської клініки у Кракові (Польща), професор-алерголог Ева Чарнобельська.

За словами професора, віруси, особливо вірус грипу, сприяють пошкодженню епітелію бронхів та посилюють запалення. Це означає, що звичних засобів, які допомагають контролювати симптоми астми, може виявитися недостатньо.

Небезпека підстерігає і вдома. Щільно закриті вікна обмежують циркуляцію повітря, що збільшує ризик потрапляння вологи, плісняви або кліщів у приміщення. Часто у пацієнтів з алергією на ці алергени спостерігається прогресування алергічного запалення у дихальних шляхах. Тому слід частіше провітрювати квартиру в безвітряну погоду.

Професор підкреслює, що всі ці фактори послаблюють імунну відповідь організму та знижують його здатність боротися із захворюваннями легень. Це може призвести до тяжкого перебігу вірусних інфекцій, часто з серйозними ускладненнями.

— Важливо, щоб хворі на астму не припиняли лікування в інфекційний період і завжди носили з собою інгалятор як з бронходилататорами, так і протизапальними препаратами. У зимові та вітряні дні я також закликаю їх завжди одягати шарф, який прикриває ніс і рот і зігріває повітря, що вдихається. Відсутність його в холодну погоду може спровокувати напад бронхіальної астми, — попереджає професор Ева Чорнобельська, передає Radio ZET.

Читайте також: Бронхіальна астма подвоює ризик серцевого нападу та інсульту: дослідження