Вчені назвали незвичайний симптом хвороби Паркінсона

Дата створення: 02 лютого, 10:45
Дата оновлення: 02 лютого, 11:02
Ученые назвали необычный симптом болезни Паркинсона фото

Характерним симптомом хвороби Паркінсона є тремор рук та втрата рухової функції. Але на думку литовських дослідників, першою характерною ознакою цього дегенеративного захворювання головного мозку є порушення мовлення

Хвороба Паркінсона спричинена втратою нервових клітин у ділянці головного мозку, яка відповідає за вироблення дофаміну. Цей гормон бере участь у координації руху тіла. Проте вчені вважають, що зі зниженням рухової активності слабшає і функція голосових зв'язок, діафрагми й легенів.

— Зміни у мовленні часто з'являються раніше, ніж рухова дисфункція. Синдром м'язової скутості спостерігається, коли вже 80% нервових клітин загинуло,  — каже професор Каунаського технологічного університету Рітіс Маскеліунас, повідомляє Radio ZET.

Зв'язок між хворобою Паркінсона та порушеннями мови був помічений ще в 60-х роках, але тільки зараз за допомогою штучного інтелекту вченим вдалося це довести.

Фахівці вивчили зразки мовлення 61 пацієнта із хворобою Паркінсона та 43 здорових добровольців. У звуконепроникній кабіні мікрофон записував висловлювання обох груп. Після цього було зроблено аналіз будь-яких голосових відмінностей.

На ранніх стадіях хвороби Паркінсона люди можуть говорити:

  • тихо:
  • одноманітно;
  • менш виразно;
  • повільніше.

Вчені радять уважно ставитись до літніх рідних. І у разі появи у них порушень мовлення звертатися до лікаря. Це дозволить уповільнити прогресування захворювання та зберегти якість життя.

Читайте також: Хвороба Альцгеймера є проявом деменції