Курячі яйця можуть знизити ризик смертності від серцево-судинних захворювань на 60%: дослідження

Дата створення: 03 лютого, 09:26
Дата оновлення: 03 лютого, 09:34
Куриные яйца могут снизить риск смертности от сердечно-сосудистых заболеваний на 60%: исследование фото

При високому рівні холестерину в крові лікарі рекомендують змінити дієту: зменшити кількість м'яса та включити більше овочів чи фруктів. Не варто забувати й про яйця, які позитивно впливають на здоров'я

Природні ліки

Протягом багатьох років вчені схилялися до думки, що курячі яйця підвищують рівень холестерину в крові. Це не так. Всупереч того, що яйця містять багато холестерину, вони не тільки не сприяють ризику серцево-судинних захворювань, але навіть можуть знизити його.

Це довели грецькі вчені, у дослідженні яких взяли участь 3042 особи. Усі вони були поділені на три групи та спостерігалися понад 10 років.

За час дослідження у 317 учасників було діагностовано серцево-судинні захворювання. Аналіз опитувань показав, що серед людей, які їли одне або менше яєць на тиждень, рівень ризику розвитку таких захворювань був вищим на 18%. У тих, хто з'їдав від одного до чотирьох яєць на тиждень, рівень серцево-судинних захворювань зростав на 9%, і у тих, хто з'їдав від чотирьох до семи яєць, — на 8%.

Знайте міру

Дослідження показало, що у людей, які їли від одного до трьох яєць на тиждень, ризик смертності від цієї групи захворювань був нижчим на 60%. Ще найкращими результатами могли похвалитися ті, хто з'їдав від чотирьох до семи яєць на тиждень. У них ризик смертності зменшувався на 75%. Проте вчені вважають перший варіант безпечнішим. Адже яйця через вміст насичених жирних кислот досі залишаються одними із найсуперечливіших  харчових продуктів.

Експерти наголошують, що у дослідженні прийняли люди, які дотримуються середземноморської дієти. Вона відрізняється низьким споживанням загальних насичених жирних кислот.

— Згідно з міжнародними рекомендаціями, на тиждень слід споживати від двох до чотирьох яєць, — наголошують фахівці, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Вони також зазначили, що курячі яйця слід поєднувати з іншими продуктами, що містять холестерин, наприклад, молочними або рибними.

Читайте також: Яйця та шкідливі насичені жири на сніданок не завдають шкоди організму: дослідження