Соя не гірше, ніж статини, може знизити рівень холестерину в крові

Дата створення: 03 лютого, 09:43
Дата оновлення: 03 лютого, 09:56
Соя не хуже, чем статины, может снизить уровень холестерина в крови фото

Згідно з дослідженням вчених Університету Іллінойсу Урбана-Шампейн (США), введення сої в раціон дозволить знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань та уникнути ускладнень, які спостерігаються при прийманні сатинів

Соя замість ліків

Експерти проаналізували 19 сортів соєвих бобів, кожен з яких містить різні рівні корисних мікроелементів — гліцину та В-конгліцинину. Зерна подрібнювали та знежирювали, а потім тестували під час моделювання травлення. Сою змішували з рідинами та ферментами, отриманими із травлення у роті, шлунку, кишківнику та товстій кишці. Дослідники виміряли ступінь всмоктування в кров ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), або так званого «поганого» холестерину.

— Ми виміряли кілька параметрів, пов'язаних з холестерином і ліпідним обміном та різними іншими маркерами — білками та ферментами, які позитивно чи негативно впливають на ліпідний обмін, — сказала керівник дослідження, професор харчових наук Ельвіра де Меджі.

Результати підтвердили припущення вчених. Виявилося, що два білки, гліцин та В-конгліцинін, сприяють зниженню рівня холестерину в крові.

— Сорт сої впливає на білковий склад та вивільнення пептидів за змодельованих шлунково-кишкових умов. Отже, він може сприяти профілактиці атеросклеротичних та серцево-судинних захворювань, — продовжує експерт, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Вдвічі зменшує накопичення ліпідів

Вчені порівняли сою з препаратом, який використовується для лікування дуже високого рівня холестерину в крові, — симвастатином. Виявилося, що пептиди, отримані з мелених соєвих бобів, мають аналогічні гіполіпідемічні властивості, що і симвастатин.

— Перетравлені соєві пептиди змогли зменшити накопичення ліпідів до 50–70%. Це було можна порівняти зі статином, який знизив його на 60%, — підкреслює професор Меджі, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Читайте також: Статини для серця можуть запобігти раку та деменції: дослідження