Вчені розповіли, ризик яких захворювань особливо зростає після 50 років

Дата створення: 06 лютого, 10:02
Дата оновлення: 06 лютого, 10:16
Ученые рассказали, риск каких заболеваний особенно возрастает после 50 лет фото

50 років — це своєрідний Рубікон, що відокремлює від низки захворювань та недуг, які з'являються з віком. Усі вони пов'язані зі зміною організму

1. Гіпертонія

За даними клініки Клівленда (США), після 50 років ризик розвитку гіпертонії досягає 90%. На щастя, підвищений артеріальний тиск можна контролювати медикаментами.

— Лікарі часто призначають кілька препаратів, які впливають на різні механізми захворювання. Щоб уникнути побічних дій, можна приймати низькі дози або комбінувати дві-три чинні речовини ліків, — пояснює директор Департаменту геріатричної медицини та геронтології Університету Джона Хопкінса, доктор Семюел Дюрсо.

2. Серцеві захворювання

Згідно зі статистикою, у 2011–2016 роках смертність у США від хвороб серця у людей віком від 45 до 60 років збільшилась на 1,5%.

— Це додаткова смертність 129 400 осіб працездатного віку, — відзначає доктор Аміт Кера, цитує портал Medonet.

На думку експерта, потрібно більше приділяти уваги профілактиці серцевих захворювань. Це допоможе уникнути тромбоемболії легеневої артерії, гіпертонії та діабету ІІ типу.

3. Порушення слуху

Перші порушення слуху можуть виникнути після 40 років, що може вплинути на когнітивні здібності та стати причиною депресії. Своєчасна діагностика дозволить уникнути втрати слуху.

4. Порушення пам'яті

Порушення пам'яті утворюється з віком і є природною ознакою процесу старіння, який зачіпає весь організм, у тому числі й мозку. Однак варто уважно спостерігати такі прояви, оскільки вони можуть бути першою ознакою деменції.

5. Остеопороз

Остеопороз, а також дегенеративні зміни в суглобах та ревматичні болі, є результатом зниження щільності кісток. Це може стати причиною травматизму. З цієї причини лікарі радять контролювати стан кісткової системи, щоб вона залишалася функціональною якомога довше.

Читайте також: Літні люди, які сплять вдень, схильні до деменції