Ожиріння, як і хвороба Альцгеймера, підвищує ризик розвитку недоумства: вчені

Дата створення: 07 лютого, 14:53
Дата оновлення: 07 лютого, 14:56
Ожирение, как и болезнь Альцгеймера, повышает риск развития слабоумия: ученые фото

Дослідження фахівців Монреальського неврологічного інституту та лікарні (Канада) показало, що люди з ожирінням мають такий самий ризик розвитку когнітивних порушень, як і пацієнти з хворобою Альцгеймера

Ожиріння вважається полісистемним захворюванням, яке вражає дихальну, шлунково-кишкову та серцево-судинну системи. Раніше проведені дослідження показали, що ожиріння пов'язане з пошкодженням судин головного мозку та накопиченням бета-амілоїду. Ці фактори збільшують ризик розвитку хвороби Альцгеймера (ХА). Однак досі не порівнювався рівень атрофії головного мозку при ХА та ожирінні.

Канадські вчені проаналізували дані 1300 осіб та порівняли закономірності атрофії сірої речовини при ожирінні та хворобі Альцгеймера. Вони проаналізували ризик її розвитку між здоровими людьми та пацієнтами з хворобою Альцгеймера, а також між людьми з нормальною вагою та тими, хто страждав на ожиріння.

Виявилося, що ожиріння та хвороба Альцгеймера аналогічним чином впливають на витончення сірої речовини кори головного мозку. Зокрема, витончення правої скронево-тім'яної кори та лівої префронтальної кори було однаковим в обох групах, що може бути ознакою нейродегенерації. Це свідчить про те, що ожиріння може викликати той же тип нейродегенерації, що і хвороба Альцгеймера, і стати причиною недоумства.

Читайте також: Хвороба Альцгеймера