Час вечері впливає на зміну рівня цукру в крові: вчені

Дата створення: 08 лютого, 09:24
Дата оновлення: 08 лютого, 09:26
Время ужина влияет на изменение уровня сахара в крови: ученые фото

За даними Американської діабетичної асоціації, вранці рівень цукру в крові повинен бути нижчим за 100 мг/дл (5,6 ммоль/л). Якщо він перевищує 126 мг/дл (7 ммоль/л), це вказує на діабет

Один зі способів упоратися з підвищеним рівнем цукру в крові вранці — вечеряти не надто пізно. Фахівці рекомендують їсти за три години до сну і вважають найкращим для цього часом 18 годин. Це позитивно впливає на коливання рівня глюкози в крові та окислення субстрату у порівнянні з пізньою вечерею, о 21 годині.

— Пізня вечеря збільшує постпрандіальну реакцію глюкози в крові на вечірне приймання їжі та наступний сніданок. Загальний середній рівень глюкози в крові за 24 години також був підвищений при пізній вечері, — стверджують фахівці, цитує портал Gazeta.pl.

Експерти наголошують, що хворим на цукровий діабет не можна забувати про вечерю. Вечірне приймання їжі надзвичайно важливе, оскільки воно запобігає нічному часу гіперглікемії, тобто різке збільшення рівня цукру в крові. Тим же, хто приймає інсулін, може знадобитися друга легка вечеря, наприклад склянка кефіру, щоб запобігти нічним коливанням глюкози та ранкової гіпоглікемії.

Читайте також: Цукровий діабет небезпечніший для жінок, ніж для чоловіків