Експерти пояснили, чому скинута вага повертається після дієти

Дата створення: 08 лютого, 10:24
Дата оновлення: 08 лютого, 10:32
Эксперты объяснили, почему сброшенный вес возвращается после диеты фото

Згідно з дослідженням вчених із Шанхайського інституту харчування та здоров'я (Китай), так званий ефект йо-йо, тобто повернення ваги після дієти, викликають бактерії. Однак їх можна нейтралізувати за допомогою правильної дієти

Чим небезпечна різка зміна раціону

Фахівці провели досліди на лабораторних мишах та виявили, що раптові зміни в раціоні сприяли збільшенню лактобактерій (Lactobacillu) та їх метаболітів у кишківнику. Це сталося, коли гризунів після обмежувальної дієти знову повернули до звичного харчування. В результаті вони набрали вагу. При цьому у мікробіомі тварин спостерігалися зміни щодо збільшення поглинання жирів.

Дослідники вважають, що така особливість є характерною і для людей. Це пояснює неефективність дієт. Відомо, що після їх припинення скинута вага повертається з лишком. Чи можна цьому протистояти?

Білкове харчування для плоского живота

— Повторне вживання високобілкової дієти після короткострокового обмежувального харчування знижує всмоктування ліпідів у кишківнику та інгібує накопичення жиру, що запобігає зростанню лактобактерій, — стверджують фахівці, цитує портал Gazeta.pl.

Гризунам давали раціон із різним вмістом білка. У групі мишей, які отримували білкову дієту, не спостерігалося значного збільшення маси тіла. А у мікробіомі було знижено кількість бактерій Lactobacillus. Вчені вважають, що правильна пропорція макронутрієнтів набагато важливіша за кількість споживаних калорій.

Хоча вчені виявили засіб від ефекту йо-йо, краще його не допускати. Різкі перепади маси тіла шкідливі для організму. Якщо ви хочете схуднути, стежте, щоб їжа не була висококалорійною, а також ведіть активний і здоровий спосіб життя.

Дослідження опубліковано у журналі Nature («Природа»).

Читайте також: Мікробіом кишківника впливає на розвиток серцево-судинних та онкологічних захворювань: відкриття