Ці ліки можуть збільшити ризик розвитку подагри: дослідження

Дата створення: 08 лютого, 13:04
Дата оновлення: 08 лютого, 13:15
Эти лекарства могут увеличить риск развития подагры: исследование фото

Подагра — це запалення суглобів, що виникає через підвищений рівень сечової кислоти. На його зміну впливають багато факторів, у тому числі застосування деяких препаратів

Група вчених Великобританії та Швейцарії проаналізувала дані досліджень, які були проведені з 1990 по 2010 рік за участю 90 000 хворих на подагру. Більшість із них (74%) виявилися чоловіками. Результати показали, що ризик розвитку подагри підвищує приймання деяких діуретиків. Серед них — діуретики, які призначають пацієнтам з гіпертонією, серцевою недостатністю або хронічною хворобою нирок.

Також дослідники вважають, що прийняття таких препаратів може спричинити розвиток артриту. Адже вони не лише сприяють посиленому сечовиділенню, а й можуть призвести до гіперурикемії, тобто надмірного рівня сечової кислоти у крові. Все це вказує на те, що такими препаратами не слід зловживати та пити їх лише у разі потреби.

Ліки, які сприяють розвитку подагри:

  • петльові діуретики — найбільш потужні серед усіх (фуросемід, торасемід);
  • тіазидні діуретики часто застосовують при гіпертонії (гідрохлортіазид);
  • тіазидоподібні діуретики мають середню силу і також використовуються при гіпертонії (індапамід, хлорталідон, клопамід).

Дослідження не показало, що калійзберігаючі діуретики, такі як верошпірон, впливають на ризик розвитку гострих нападів подагри.

Читайте також: Подагра