Карієс підвищує ризик розвитку інсульту на 24%

Дата створення: 10 лютого, 09:16
Дата оновлення: 10 лютого, 09:25
Кариес повышает риск развития инсульта на 24% фото

За даними Американської асоціації інсульту, догляд за зубами необхідний не тільки для підтримки здоров'я ротової порожнини, але і головного мозку

Вчені вирішили вивчити, як поганий стан ротової порожнини відбивається на функціональному стані мозку. І для цього проаналізували дані 40 000 осіб, середній вік яких становив 57 років. У жодного з респондентів не було інсульту.

Всі учасники експерименту були перевірені на наявність 105 генетичних варіантів, які схильні до виникнення карієсу або випадання зубів у похилому віці. А для оцінки стану головного мозку їм було проведено магнітно-резонансну томограму (МРТ).

Аналіз показав, що люди, які були генетично схильні до карієсу або змушені носити зубні протези, мали вищий ризик розвитку цереброваскулярних захворювань. Так, згідно з даними МРТ, у них гіперінтенсивність білої речовини була вищою на 24%, ніж у решти.

Гіперінтенсивність білої речовини пов'язана з порушенням пам'яті, рівноваги та мікроструктурними ушкодженнями головного мозку. Крім того, у таких людей з генетично слабким здоров'ям ротової порожнини пошкодження тонкої структури мозку було збільшено на 42%.

— Погане здоров'я ротової порожнини може призвести до погіршення здоров'я мозку і стати причиною появи гіпертонії та інсульту, — зазначив автор дослідження, доктор-невролог Рів'є Сіпрієн, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Також експерти зазначають, що поганий стан ротової порожнини може бути пов'язаний з іншими захворюваннями, такими як цукровий діабет ІІ типу.

Читайте також: Стоматологи розповіли, як після 40 років зберегти усі зуби здоровими