Тест на зір допоможе виявити ризик розвитку інсульту задовго до появи

На думку вчених Мельбурнського університету (Австралія) та Гуандунської академії медичних наук (Китай), ризик гострого порушення мозкового кровообігу можна розрахувати, використовуючи «віковий розрив сітківки»
Близько 85% інсультів є ішемічними, коли тромб блокує кровопостачання головного мозку. Геморагічні інсульти, на які припадає решта, є розривом ослабленої судини та крововиливом у мозок, що викликає пошкодження.
До основних факторів ризику належать гіпертонія, цукровий діабет, високий рівень холестерину в крові. Рання профілактика допомагає знизити ризик розвитку інсульту. Однак досі залишається незрозумілим, хто найбільше йому схильний.
Щоб це зрозуміти, австралійські та китайські фахівці проаналізували дані 46 969 осіб щодо їхнього способу життя. Вони включали споживання алкоголю та нікотину, а також скановані зображення їхньої сітківки.
Протягом наступних шести років майже 300 учасників експерименту перенесли інсульт. Дослідники за допомогою штучного інтелекту виявили, що збільшення біологічного віку сітківки на один рік, порівняно з реальним віком пацієнта, збільшує ризик розвитку інсульту на 5%. У людей із найбільшою різницею у віці ймовірність його появи була у 2,3 раза вищою.
Дослідники вважають, що сканування сітківки має величезний потенціал, оскільки воно відбиває старіння кровоносних судин головного мозку і, отже, інсульту. Такий метод діагностики простий, швидкий і може використовуватись навіть у домашніх умовах. Достатньо завантажити спеціальну програму на смартфон.
— Поява штучного інтелекту та зображень очей — одне із найбільш захоплювальних досягнень у медицині. Воно дозволяє прогнозувати ризик можливої появи інсульту на роки чи навіть десятиліття вперед, коли пацієнт здоровий і щасливий, — зазначив офтальмолог Гвін Вільямс, цитує Mail Online.
Читайте також: По очах можна діагностувати ознаки кишкових захворювань