Кожен третій хворий на цукровий діабет ІІ типу може вилікуватися сам, але не робить цього: вчені

Дата створення: 10 лютого, 13:21
Дата оновлення: 10 лютого, 13:23
Каждый третий больной сахарным диабетом ІІ типа может вылечиться сам, но не делает этого: ученые фото

Опитування, проведене фахівцями Дослідницького центру Католицького університету (Італія), показало, що багато пацієнтів не цікавляться правильним харчуванням

У дослідженні взяли участь 241 пацієнт віком понад 40 років. З них лише 66% знають про принципи лікування цукрового діабету, тоді як 9% мають серйозні недостатні знання, а решта 25% недостатні.

Понад 30% респондентів погано розуміють терапію при діабеті. 19% правильно відповіли менш як на половину питань і лише 23% відповіли правильно майже на всі запитання. Ці оцінки викликають особливу тривогу вчених. Адже відсутність знань про захворювання нерозривно пов'язана із відсутністю глікемічного контролю, що збільшує ризик розвитку ускладнень.

Експерти нагадують, що правила життя при діабеті дуже прості: необхідно дотримуватись правильного харчування та вести активний спосіб життя. На думку вчених, якби всі хворі на цукровий діабет дотримувалися цих простих правил, кожен третій з них міг би вилікуватися. Але незнання чи небажання контролювати себе змушує їх миритися зі своїм діагнозом.

Читайте також: Діабет ІІ типу прискорює старіння мозку: дослідження