Цей простий аналіз крові допомагає виявити найпоширеніший рак у чоловіків з точністю 94%

Дата створення: 13 лютого, 09:55
Дата оновлення: 13 лютого, 10:01
Этот простой анализ крови помогает обнаружить самый распространенный рак у мужчин с точностью 94% фото

Вчені компанії Oxford BioDynamics спільно з колегами Імперського коледжу та Університету Східної Англії провели дослідження. Воно показало, що поєднання нового та стандартного тесту на простат-специфічний антиген (ПСА) допоможе виявити більше випадків раку підшлункової залози

Рак передміхурової залози найчастіше вражає чоловіків віком понад 50 років, і ризик його появи збільшується з віком. Спершу він проявляється у вигляді хворобливого сечовипускання, проблемами з ерекцією, болями в спині, стегнах та тазі, незрозумілою втратою ваги. Рання діагностика відіграє важливу роль у лікуванні цього виду раку.

Для ранньої діагностики використовують тест на простат-специфічний антиген (ПСА). Він дозволяє просто та швидко виявити це небезпечне захворювання. Однак лікарі нарікають на те, що він недостатньо точний. Це призвело до того, що багатьом чоловікам, які не мали раку передміхурової залози, помилково було зроблено біопсію.

— Нині немає єдиного тесту виявлення раку передміхурової залози. Але аналізи крові на ПСА найчастіше використовуються поряд з біопсією, — зазначив професор Дмитро Норвічської медичної школи (Великобританія) Пшежецький.

Дослідники розробили новий тест раку простати (PSE), який був протестований на 147 пацієнтів і показав точність 94%. Експерти планують продовжити дослідження тесту за участю чоловіків, які ще не пройшли обстеження.

— PSE забезпечує швидку та мінімально інвазивну діагностику раку простати з дивовижною ефективністю. Це передбачає реальну користь як для діагностичних, так і для скринінгових цілей, — зазначив професор, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Читайте також: Аналіз крові виявляє рідкісні спадкові захворювання