Стало відомо, як особисті стосунки впливають на ризик розвитку цукрового діабету

Дата створення: 13 лютого, 10:36
Дата оновлення: 13 лютого, 11:00
Стало известно, как личные отношения влияют на риск развития сахарного диабета фото

Вчені Карлтонського університету в Оттаві (Канада) та Університету Люксембургу довели, що життя під дахом з одним партнером сприятливо позначається на здоров'ї

Експерти провели дослідження за участю 3335 добровольців віком від 50 до 89 років, щоб зрозуміти, як шлюб чи постійне партнерство відбивається на рівні цукру в крові. Як відомо, надлишок глюкози в організмі є причиною розвитку цукрового діабету, яким сьогодні страждають понад 422 млн людей у світі.

Учасники мали відповісти на низку питань особистого характеру: як довго триває їхній шлюб, наскільки довірливі їхні стосунки з партнерами і чи почуваються вони щасливими? Після цього кожному було проведено тест на глюкозу у крові.

Як виявилося, в учасників, які живуть із партнером, був нижчий рівень цукру в крові, навіть коли їхні стосунки не ладналися. При цьому дослідники виявили, що розставання з партнером підвищує рівень цукру в крові, що збільшує ризик розвитку переддіабету. А соціальна ізоляція є одним із факторів ризику появи цукрового діабету ІІ типу.

— Наявність поруч партнера є незвичайним джерелом підтримки, особливо для людей похилого віку. Вони дуже гостро переживають втрату коханої людини, що може спричинити розвиток діабету. І тому потребують уваги близьких, — зазначила провідний автор дослідження Кетрін Форд, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Результати дослідження опубліковані у журналі BMJ.

Читайте також: Кохання захищає від стресу: вчені