Протокол лікування коронавірусу оновлено МОЗ

Дата створення: 24 вересня, 09:08
Дата оновлення: 10 листопада, 14:41
Протокол лечения коронавируса обновлён МОЗ фото

Міністерство охорони здоров'я України внесло зміни до протоколу лікування коронавірусу в Україні «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)», затвердженого наказом МОЗ від 02.04.2020 № 762 (далі — Протокол № 762.

Уточнюється, що це вже третє внесення змін протягом 2021 р. Цього разу документ доповнено розділом про особливості проведення реабілітаційних заходів для пацієнтів, які мають постковідний синдром.

Були внесені зміни і до основної частини протоколу.

Перше доповнення – внесення нового розділу «Терапія моноклональними антитілами у пацієнтів від 18 років з COVID-19». В ньому зокрема, уточнюється які саме пацієнти отримують право на дану терапію, дозування та протипоказання, а також детальні рекомендації по алогоритму застосування та подальшому спостереженню за пацієнтами.

Для такого лікування, зокрема, використовують бамланівімаб та етесевімаб. Уточнюється, що дану терапію не назначають тим пацієнтам, що мають показання до госпіталізації або вже перебувають у стаціонарних умовах лікування.

Детальніше можна прочитати за посиланням

Детально ознайомитись з документом можна за посиланням.

«МП» також писала, що МОЗ України погодило і схвалило рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики - дозволити комбінувати мРНК-вакцини.