Прохолодна вода покращує настрій та підвищує активність мозку: вчені

Дата створення: 14 лютого, 10:23
Дата оновлення: 14 лютого, 10:26
Прохладная вода улучшает настроение и повышает активность мозга: ученые фото

Про користь холодної води добре відомо: вона зміцнює капіляри, перешкоджає розвитку варикозного розширення вен та гіпертонії. Вчені Борнмутського університету (Великобританія) довели, що прохолодна вода також сприятливо впливає на активність мозку та покращує психічне здоров'я

Експерти провели дослідження за участю 33 добровольців віком від 20 до 45 років. Усім їм запропонували на 5 хвилин поринути у басейн із водою, температура якої була 20°C. Саме така прохолодна вода влітку буває в озерах та річках.

Кожному учаснику до та після купання було проведено магнітно-резонансну томографію (МРТ). Це дозволяло виявити будь-які зміни у настрої та активності головного мозку.

Як показали результати обстеження, після купання у прохолодній воді посилювалися зв'язки між медіальною префронтальною корою та тім'яною корою головного мозку. Ці області допомагають контролювати емоції, приймати рішення та концентрувати увагу. Це підтвердили й відповіді добровольців, які після водної процедури почувалися більш активними та уважними.

— Знання того, як прохолодна вода може перепрограмувати ці частини мозку, може краще зрозуміти хворих із такими розладами та надалі стати альтернативним методом лікування, — зазначила керівник дослідження доктор Анна Янковська, цитує Mail Online.

Результати дослідження опубліковано у журналі «Біологія».

Читайте також: Вода потрібна для кращого сну