Музика Моцарта допоможе зменшити напади епілепсії: вчені

Дата створення: 15 лютого, 15:24
Дата оновлення: 15 лютого, 15:50
Музыка Моцарта поможет уменьшить приступы эпилепсии: ученые фото

Згідно з дослідженнями вчених Дартмутського коледжу (США), прослуховування «Сонати для двох фортепіано ре мажор К.448» Вольфганга Амадея Моцарта протягом 30 секунд зменшує сплески активності нейронів. Вони відповідальні за епілептичні напади у пацієнтів, які не реагують на традиційні методи лікування

Соната замість ліків

Велика кількість піків нейронів пов'язана з втратою пам'яті чи зниженням когнітивних здібностей і навіть із вищою частотою нападів епілепсії. Методи лікування, які можуть зменшити ці піки, допоможуть хворим на епілепсію.

Вчені провели експеримент за участю 16 добровольців, які не реагували на традиційне лікування проти епілептичних нападів. Їм дали прослухати музику Моцарта упродовж 15 секунд. Також були протестовані інші різні музичні жанри, серед яких були представлені сучасні твори. Але саме музика Моцарта зробила бажаний вплив на пацієнтів. Фахівці пояснюють це тим, що соната сприятливо впливає на мозкову діяльність.

Заспокоює пацієнта

Ще у 1993 році багато дослідників відкрили так званий «ефект Моцарта». Прослуховування «Сонати для двох фортепіано ре мажор К.44» протягом 10 хвилин покращувало сприйняття простору. При цьому у студентів IQ збільшувався на 8/9 пунктів, щоправда, лише кілька хвилин.

Щоб пояснити такий ефект, експерти під час прослуховування сонати контролювали мозок пацієнтів щодо можливого виникнення мозкових «вибухів», або переривчастих вибухових розладів (ПВР). Виявилося, що вони зменшувалися після прослуховування музики протягом 30 секунд.

У тих, хто слухав твір у повному обсязі, позитивні ефекти музики посилювалися під час переходу від одного пасажу сонати до іншого. Це викликає у слухача почуття передчуття, яке створює «позитивну емоційну реакцію», здатну заспокоїти пацієнта.

— Наша мрія — визначити жанр музики, який можна буде використовувати з терапевтичною метою для покращення якості життя таких пацієнтів, — сказав автор дослідження Роберт Куон, цитує портал Green Me.

Читайте також: Музика допоможе зняти стрес і схуднути