Експерти розповіли, як уникнути переїдання та появи зайвої ваги

Дата створення: 16 лютого, 09:21
Дата оновлення: 16 лютого, 09:23
Эксперты рассказали, как избежать переедания и появления лишнего веса фото

Вчені Гарвардського університету (США) розробили чотири практичні поради, які допоможуть контролювати обсяг їжі

1. Не допускайте пропуск їжі

Може здатися, що пропуск їжі — це можливість знизити добове споживання калорій. Це не так. Особливо небезпечний пропуск сніданку, оскільки голод може повернутися вже вдень із подвоєною силою та стати причиною переїдання.

Пропускати вечерю також не варто, інакше є небезпека наїстись на ніч. Краще харчуватися регулярно кожні три-чотири години. Нерегулярне харчування сприяє накопиченню жиру в організмі та появі зайвої ваги.

2. Їжте повільно та маленькими порціями

Повільне харчування та невеликі порції допоможуть уникнути переїдання. Адже у мозку з'являється час, щоб повідомити шлунок про ситість. Тому не варто під час їжі дивитися телевізор, комп'ютер або читати повідомлення на смартфоні. Так легше зосередитись на їжі.

3. Готуйте самі

Їжа, приготовлена в кафе чи ресторані, менш поживна, ніж домашня. Тому намагайтеся готувати на весь день та брати із собою їжу на роботу чи навчання.

4. Відчуйте смак

Знайдіть час, щоб подумати про те, чому ви їсте правильно — це добрий спосіб уникнути непотрібних калорій. Голодні? Тоді вибирайте максимально здорову їжу та напої. Якщо ні, то випийте склянку води або з'їжте фрукти. Під час їжі зосередьтеся на ній. Це дозволить відчути смак їжі.

Читайте також: Час вечері впливає на зміну рівня цукру в крові: вчені