Ці відомі серцеві препарати можуть придушити агресію: вчені

Дата створення: 16 лютого, 09:49
Дата оновлення: 16 лютого, 10:12
Эти известные сердечные препараты могут подавить агрессию: ученые фото

Дослідники Каролінського інституту (Швеція) спільно з колегами з Оксфордського університету (Великобританія) довели, що бета-блокатори можуть запобігти агресивній поведінці

Бета-блокатори вже понад 50 років допомагають пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями. Бета-адреноблокатори знижують артеріальний тиск шляхом зменшення секреції реніну та використовуються при лікуванні гіпертонії або порушенні серцевого ритму. Бета-блокатори в краплях для очей допомагають лікувати глаукому. Однак ці популярні препарати мають ще одне, раніше невідоме застосування: вони можуть зменшити агресивність людини.

Такі висновки вчені зробили після того, як проаналізували медичні карти 1,4 млн пацієнтів, які приймали бета-блокатори. Вони звернули увагу на те, що приймання цих серцевих препаратів сприятливо впливає на психіку хворих: у них зменшувалася схильність до злочинності чи суїцидальної поведінки. Також приймання бета-блокаторів зменшувало схильність до насильства на 13% та ризик госпіталізації щодо психічних розладів на 8%.

Експерти поки що не можуть пояснити, як працює механізм пом'якшення агресії. Можливо, серцеві препарати гальмують адренергічну активність у стресових ситуаціях. Якщо це вдасться підтвердити, то надалі бета-блокатори можуть використовуватись при лікуванні багатьох психічних розладів.

— Можливо, бета-блокатори будуть застосовувати як засіб для управління агресією та ворожістю у людей з психічними розладами, — пояснив один з авторів дослідження Ясміна Молеро, передає Radio ZET.

Читайте також: Антидепресанти можуть викликати емоційне заціпеніння у 60% людей