Усього одна звичка може зруйнувати найміцніші любовні стосунки: психологи

Дата створення: 16 лютого, 12:58
Дата оновлення: 16 лютого, 13:20
Всего одна привычка может разрушить самые крепкие любовные отношения: психологи фото

Дослідження турецьких психологів показало, що phubbing, або постійне перебування у смартфоні, згубно для відносин подружжя

Смартфони сьогодні є річчю першої необхідністі. Зазвичай люди, які часто використовують їх, не знають, що завдають біль близьким. Це явище навіть отримало свою назву «phubbing» (від англ. phone — «телефон» і snubbing — «зневажливе ставлення») і означає звичку постійно відвертатися на свій гаджет під час розмови зі співрозмовником.

Постійне «знаходження» у смартфоні стає все більш поширеним явищем. На думку фахівців, фабінг може зруйнувати найміцніші любовні стосунки.

— Феномен фабінгу вражає соціальні взаємодії людей і є важливим фактором ризику охолодження і навіть розриву романтичних стосунків, — вважають науковці, цитує журнал Psychological Reports («Психологічні звіти»).

Іншими словами, надмірне захоплення смартфоном людиною викликає образу у його партнера, який почувається обділеним в увазі. Це стає причиною конфліктів.

Експерти вважають, що така залежність пов'язана з низькою самооцінкою, поганим настроєм та депресією, особливо у молодих людей.

Читайте також: Спілкування з друзями знижує рівень стресу на 60%: вчені