Цей природний підсолоджувач допоможе знизити артеріальний тиск: дослідження

Дата створення: 17 лютого, 09:40
Дата оновлення: 17 лютого, 09:51
Этот природный подсластитель поможет снизить артериальное давление: исследование фото

Гіпертонію не дарма називає «тихим вбивцею», адже вона підвищує ризик розвитку серцево-судинних станів. З цієї причини вчені всього світу шукають методи, які б допомогли нормалізувати артеріальний тиск. Одним із них може стати кокосовий цукор

Кокосовий цукор на вигляд і смак нагадує тростинний цукор. Він містить вітаміни В і С, кальцій, калій, залізо, а також флавоноїди та природні нітрати, які допомагають поліпшити стан судин. А інулін, або пребіотична клітковина, дозволяє нормалізувати рівень цукру на крові.

Вчені провели дослідження за участю 55-річних добровольців. Протягом двох місяців половина  з них  щодня приймали добавки кокосового цукру, інші — плацебо. До та після експерименту у всіх виміряли серцебиття у стані спокою, кров'яний тиск, визначили рівень холестерину в крові та запальні маркери.

Ті, хто приймав добавку кокосового цукру, мали нижчий систолічний артеріальний тиск. Зниження тиску в сонній артерії не спостерігалося, але зменшилася її жорсткість. А ось маркери запалення та окислювального стресу не змінилися.

На думку експертів, добавки кокосового цукру знижують кров'яний тиск і жорсткість артерій. Це говорить про те, що в майбутньому цей підсолоджувач може використовуватися для лікування вікових дисфункцій та серцево-судинних захворювань.

Результати дослідження були опубліковані в Journal of Applied Physiology («Журнал прикладної фізіології»).

Читайте також: Підсолоджувачі збільшують ризик розвитку ожиріння та раку молочної залози