Препарат проти епілепсії допоможе при аутизмі: відкриття

Дата створення: 17 лютого, 12:09
Дата оновлення: 17 лютого, 12:15
Препарат против эпилепсии поможет при аутизме: открытие фото

Згідно з дослідженням вчених з Інституту трансляційних досліджень мозку (США), протисудомний препарат «Ламотриджин» дозволяє звернути зміни в клітинах головного мозку, спричинених генетичною мутацією

Згідно зі статистикою, за останні 16 років потроїлася кількість дітей, які страждають на аутизм. Вченим досі не вдалося зрозуміти причини появи цього психічного розладу.

Раніше проведені дослідження показали, що аутизм найчастіше зустрічається у людей з мутаціями, які відключають ген MYT1L. Цей білок відповідає за захист молекулярної ідентичності нервових клітин та вирішує, які гени активні у клітинах, а які — ні.

Вчені провели дослідження, під час якого у лабораторних мишей відключили ген MYT1L. Це викликало у гризунів аномалії головного мозку, зокрема й витончення його кори. У мишей розвинулися численні ознаки аутизму, такі як соціальний дефіцит та гіперактивність.

Фахівці вирішили перевірити, як миші відреагують на протисудомний препарат «Ламотріджин». Він блокує натрієві канали в організмі, що запобігає вивільненню нейротрансмітерів і, відповідно, судом. Це його властивість можна застосувати й при аутизмі: блокування натрієвих каналів дозволяє пройти потрібну кількість натрію.

— Медикаментозне лікування у дорослому віці може полегшити дисфункцію клітин головного мозку та, таким чином, протидіяти поведінковим аномаліям, характерним для аутизму, — сказав провідний автор дослідження доктор Моріц Молл цитує Mail Online.

Клінічні випробування на добровольцях плануються у майбутньому. Тому поки не можна сказати, що препарат буде однаково ефективним і для мишей, і для людей з аутизмом.

Читайте також: Цей препарат підвищує ризик розвитку недоумства на 79%