Вчені сказали, як при гіпотиреозі схуднути на 10 кг

Дата створення: 21 лютого, 15:16
Дата оновлення: 21 лютого, 15:55
Ученые сказали, как при гипотиреозе похудеть на 10 кг фото

Гіпотиреоз — це ендокринологічне захворювання, спричинене дефіцитом гормонів щитоподібної залози. Воно викликає уповільнення обмінних процесів організму, що викликає появу зайвої ваги. Однак достатньо внести деякі зміни до звичного способу життя, щоб схуднути

Допоможе правильне харчування

Ключем у боротьбі з зайвою вагою при гіпотиреозі є приймання спеціальних препаратів та контроль рівня гормонів щитоподібної залози.

Всупереч того,  що спеціальної дієти для таких хворих не існує, лікарі радять включати до раціону продукти з вмістом таких компонентів, як йод, селен або цинк.

Важливо дотримуватися збалансованого харчування з вмістом:

  • цільного зерна;
  • клітковини;
  • пісного білка;
  • корисних жирів;
  • простих вуглеводів;
  • фруктів та овочів.

Займіться спортом

Фізична активність не менш важлива за здорове харчування.

— Хворі на гіпотиреоз повинні регулярно займатися фізичними вправами, — вважають вчені Університету Іненепоя (Індія), цитує портал Gazeta.pl.

Вони провели дослідження, щоб визначити вплив регулярних вправ помірної інтенсивності на функцію щитоподібної залози у пацієнтів з гіпотиреозом. І для цього спостерігали за 20 хворими віком 30–40 років. Десять з них регулярно відвідували тренування, а решта — ні.

Проведені аналізи показали, що у людей, які тренувалися, спостерігалося значне підвищення рівня гормонів щитоподібної залози та зниження тиреотропного гормону (ТТГ) у сироватці крові. Вони також змогли схуднути на 10 кг, чого не могли досягти ті, хто не відвідував тренування.

Згідно з рекомендаціями американських експертів, необхідно займатися спортом щонайменше 150 хвилин на тиждень. Така фізична активність може бути розподілена більш короткі щоденні заняття. Ними можуть стати швидка прогулянка, плавання, їзда велосипедом або гра в теніс.

Читайте також: Гіпотиреоз: кава не завада рідким лікам