Неправильно підібраний сироп від кашлю може викликати пневмонію та бронхіт: лікар

Дата створення: 23 лютого, 10:50
Дата оновлення: 23 лютого, 11:16
Неправильно подобранный сироп от кашля может вызвать пневмонию и бронхит: врач фото

Перш ніж купити цей лікарський засіб, дізнайтеся, який у вас кашель: вологий чи сухий?

Коли сироп від кашлю небезпечний 

— Погано підібраний протикашльовий сироп може призвести до бронхіту чи пневмонії, що потім вимагатиме проведення антибактеріальної терапії. Якщо ви самостійно не можете визначити свій кашель, зверніться до лікаря. Він діагностує та призначить необхідний препарат, — розповідає доктор Магдалена Кубала-Кучарська.

При вологому кашлі хворий відчуває потребу у частому відхаркуванні. Це пов'язано з тим, що у бронхах виробляється дуже багато секрету. Якщо використовувати сироп від кашлю, який повинен пригнічувати кашльовий рефлекс, цей секрет залишиться в легенях. Бактерії почнуть розмножуватися та викличуть ще більше запалення у бронхах чи легенях, а це у свою чергу призведе до бронхіту чи пневмонії.

При сухому кашлі немає виділень, але горло першить. Придушити цей симптом та допомагає протикашльовий сироп.

— За сухого кашлю такий сироп діє на дихальний центр, що допомагає полегшити самопочуття, — пояснює доктор Кубала-Кучарська, передає Radio ZET.

Допоможуть народні засоби

При вологому кашлі безпечно використовувати ліки, які мають діастолічну дію на бронхи. Так, N-ацетилцистеїн, амброксол, бромгексин, карбоцистеїн, гвайафензин надають відхаркувальну дію.

Завжди будуть корисні народні засоби лікування, наприклад, інгаляції з морською сіллю. Однак слід пам'ятати, що деякі з них, такі як цибульний сироп, можуть спричинити подразнення кишківника.

Як перемогти кашель

  • Слідкуйте за правильною гідратацією організму. Пийте більше теплої води (вона зменшує відчуття сверблячки в горлі) та трав'яних настоїв.
  • Найчастіше провітрюйте приміщення.
  • У разі тривалого кашлю або нових тривожних симптомів зверніться до лікаря.

Читайте також: Кашель у дітей