У Швеції будуть вакцинувати дітей 12-15 років від коронавірусу

Дата створення: 24 вересня, 10:31
Дата оновлення: 10 листопада, 14:48
В Швеции будут вакцинировать детей 12-15 лет от коронавируса фото

Уряд Швеції оголосив, що з осені 2021 р. почне вакцинацію проти Covid-19 серед дітей у віці від 12 до 15 років.

«Тільки за допомогою вакцинації ми можемо повернутися до більш нормального життя», - вважає прем'єр-міністр Швеції Стефан Лёфвен, до якого на прес-конференції приєдналися міністр охорони здоров'я Олена Халленгрен, міністр освіти Анна Екстрем і генеральний директор Агентства громадської охорони здоров'я Йохан Карлсон.

«Протягом усієї пандемії ми чітко розуміли, що школи повинні закриватися в останню чергу (в рамках обмежень, спрямованих на приборкання вірусу) і відкриватися в першу чергу. Незважаючи на це, навчання в університетах і, в певній мірі, в старших класах середньої школи в значній мірі має відбуватися дистанційно, частково або повністю. Це навчило нас тому, наскільки важливо для благополуччя дітей, щоб школи були відкритими і щоб навчання відбувалося якомога частіше», - відмітила міністр освіти Анна Екстрем. «Вакцина захистить дітей від серйозних захворювань, але також допоможе нам зберегти роботу шкіл», - додала вона.

В Агентстві громадської охорони здоров'я уточнили, що в Швеції близько 250 дітей постраждали від мультисистемного запального синдрому у дітей, пов'язаного з захворюванням Covid-19.

У всьому світі близько 20 мільйонів дітей старше 12 років вже отримали одну з вакцин, схвалених для використання в цій віковій групі, при цьому лише у невеликого числа дітей були зареєстровані вкрай рідкісні побічні ефекти.

Деталі новини можна подивитися тут.

«МП» раніше писала про вагомі причини проти вакцинації COVID-19 серед населення предпідліткового і підліткового віку.