Синдром зап'ясткового каналу може вражати кожну десяту людину: вчені

Дата створення: 27 лютого, 12:19
Дата оновлення: 27 лютого, 12:21
Синдром запястного канала может поражать каждого десятого человека: ученые фото

Однією з причин його появи є перенесений COVID-19

Синдром зап'ясткового каналу є неврологічним захворюванням, під час якого запалюється зап'ястковий тунель у зап'ясті. Це може статися внаслідок тривалого тиску на руку або її нерухомості, наприклад під час роботи за комп'ютером. Захворювання характеризується парестезіями та болями в руках, а також передпліччя, і може вражати кожного десятого пацієнта.

У важких випадках відбувається втрата чутливості та сили руки. Найчастіше це спостерігається у людей похилого віку, тих, хто страждає на деякі рідкісні захворювання, а також при тривалому використанні таких пристроїв як смартфони.

Вчені університету Модени та Реджо-Емілії (Італія) описали два випадки, коли вірус SARS-CoV-2 викликав запальну реакцію хряща з подальшим стиском нерва на рівні зап'ястя.

Лікування синдрому може вимагати різних видів терапевтичного втручання, зокрема хірургічного. За словами співробітників Католицького університету Риму, сьогодні існують найкращі діагностичні підходи, а також ультразвукові системи, які можуть допомогти людям позбутися цього неприємного синдрому.

Читайте також: Синдром неспокійних ніг підвищує ризик розвитку депресії у 5 разів: експерт