Небажання займатися домашніми справами вказує на тяжку депресію: лікарі

Дата створення: 01 березня, 13:44
Дата оновлення: 01 березня, 14:04
Нежелание заниматься домашними делами указывает на тяжелую депрессию: врачи фото

Пригнічений настрій і втома не дають можливості навіть подбати про себе. Лікарі називають симптоми, прояв яких вказує на депресію

1. Погана гігієна

Пригнічений настрій змушує менше піклуватися про себе. При депресивних станах людина часто перестає чистити зуби, голитися, розчісувати волосся, прати одяг.

  • Небажання приймати душ або ванну також може бути симптомом такого тривожного розладу як аблутофобія, або страх вмивання.

2. Неможливість встати з ліжка

Депресія часто супроводжується почуттям виснаження, коли у хворої людини немає сил підвестися з ліжка. Такий стан можуть збільшити порушення сну, які часто виникають при депресії.

3. Відмова від домашніх справ

Людина, яка страждає на депресію, не в змозі подбати про себе, а тим більше про порядок у своєму будинку.

Симптоми депресії:

  • немитий посуд у раковині;
  • накопичений брудний одяг;
  • небажання подбати про тварин або близьких;
  • небажання готувати їжу.

4. Неможливість зосередитися на роботі

Депресивному хворому важко дістатися до місця робота, а тим більше сфокусуватися на виробничому процесі. Це призводить до накопичення невирішених справ та невиконання зобов'язань.

Як подолати симптоми депресії

1. Поставте мету. Способи виконання розбийте на невеликі періоди. Так, замість того, щоб прибрати всю кухню, перемийте посуд. Монозадачність, тобто виконання одного процесу, дозволяє зосередити увагу на конкретній діяльності та не перевантажуватись при цьому.

2. Займайтеся спортом. Навіть невелика активність позитивно позначається на фізичному та психічному стані. Прогулянок на свіжому повітрі достатньо, якщо практикувати їх регулярно.

3. Подбайте про себе. Це підштовхне до подальших дій.

Читайте також: Депресія небезпечніша для чоловіків, ніж для жінок: дослідження